OTV sau "lenea de a gandi"

Subiectele care nu mai sunt de actualitate

Moderatori: Amy, karola, Diana22

OTV sau "lenea de a gandi"

Mesajde Lucylle » 4-Oct-2007, 12:40

Cazul avocatei disparute din Brasov a ridicat in luna septembrie audienta OTV. Postul lui Dan Diaconescu a urcat pe locul 5 dupa ratingul mediu, depasind Prima TV si Realitatea TV.

Seara, in saptamana 24-30 septembrie, Dan Diaconescu a depasit chiar si Pro TV, in intervalul 22.00-24.00, si s-a clasat pe primul loc. (...)

Detalii:
http://www.newschannel.ro/stiri/34/1026 ... andi-.html

Este o situatie conjuncturala, care tine de subiectul Elodia, spun unii.
Personal, as adauga ca ceea ce prezinta OTV face parte din viata noastra de zi cu zi, reala, fara artificii. Ce fac oamenii aia acolo, n-ar putea face altii. Probabil "lenea de a gandi" - e o traducere libera la rasturnarea ratingului care au inregistrat-o celelalte televiziuni...

Concluzia mea: sunt multumita de OTV, inclusiv de efectul pop-corn. Si totusi exista ceva ce nu-mi place: - cele doua "jurnaliste" (probabil angajate ale postului), care nu mi se par profesioniste, ci mai degraba niste guri sparte care vorbesc fara rost, cand ele ar trebui doar sa scrie, si asta nu neaparat in fata camerei. Sunt enervante pentru simplul fapt ca nu-si gasesc locul in cadru, in timp ce alti invitati cu bun simt ar putea ajuta concret in cazul "Elodia".

Pana data viitoare, toate bune!
Lucylle
Amic
Amic

Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Înapoi la Arhivă OTV